Dąbrowa Górnicza ul. Kołłątaja 24
+48 533 371 115 (kosmetyka)
+48 601 404 704 (medycyna estetyczna)

LightSheer

LightSheer jest laserem nr 1 na Świecie do trwałej depilacji owłosienia, szczególnie model który posiadamy o zwiększonej mocy do 100J oraz czasie 400ms, dzięki czemu można nim depilować osoby z ciemną skórą oraz z utrwaloną opalenizną.

Laser LightSheer emituje specjalną wiązkę promieni o odpowiedniej długości fali, która przenikając przez skórę dla jasnych jej tkanek „pozostaje niewidoczna”, natomiast dla ciemniejszych, takich jak cebulki włosa – jest niszczycielska. Pojedynczy impuls promieniowania laserowego o średnicy 9mm w ułamku sekundy nagrzewa mieszki włosowe do wysokiej temperatury, nie wpływając niekorzystnie na sąsiednią tkankę.
Efektem naświetlenia jest zniszczenie i martwica mieszka włosowego, tkanek przywłosowego gruczołu łojowego oraz innych struktur odpowiedzialnych za odrastanie włosa.

Im włos ciemniejszy tym większa skuteczność!

Jest tak dlatego ponieważ energia lasera działa na ciemny barwnik włosa zwany melaniną.

Ilość zabiegów a skuteczność jest w dużej mierze zależne od cech osobniczych.

Należy podkreślić, iż nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser oddziałowywuje wyłącznie na włosy fazie wzrostu (tzw. anagenie). Cebulki włosa w fazie wzrostu pochłaniając promień lasera niszczą macierz włosa.

Cześć włosów jednak pozostaje w „uśpieniu” – są w katagenie lub telogenie. W przypadku tych ostatnich cebulka nie jest połączona z macierzą, a właśnie ją musimy zniszczyć aby włos już nie odrósł.
Taka specyfika wzrostu włosa wymusza przeprowadzanie usuwania owłosienia w sesji kilku zabiegów, zwykle 4-5 w odstępach co 6-8 tygodni – tak aby pozostałe włosy przeszły w fazę aktywnego wzrostu i wtedy można było je skutecznie usunąć. W niektórych wypadkach część owłosienia u pacjentów może odrosnąć po kilku latach – w takich sytuacjach zalecany jest zabieg przypominający.

Właściwe przygotowanie się do zabiegu:

  • nie depilować skóry depilatorem mechanicznym lub woskiem przez około 4 tygodnie,
  • wymaga się około 2 tygodnie bez opalania, solarium, samoopalaczy, leków i ziół światłouczulających (tetracykliny, retinoidy, pochodne witaminy „A” w maściach dziurawiec, nagietek)
  • kilka dni przed zabiegiem nie używać peelingów