Dąbrowa Górnicza ul. Kołłątaja 24
+48 691 873 354 (fryzjer, kosmetyka)
+48 601 404 704 (medycyna estetyczna)

Opalanie

Opalanie Natryskowe (Airbrush) – bez promieniowania UV

  • Opalanie metodą Airbrush to najnowszy i najszybszy sposób na osiągnięcie opalenizny, bez promieniowania UV.
  • Opalanie się to przyjemność, na którą nie każdy może sobie pozwolić.
  • Nie każdy też lubi się opalać, nie każdy ma na to czas.
  • A jednak prawie każdy chciałby mieć ciemniejszy odcień skóry.
  • Ten innowacyjny sposób opalania łączący ostatnie osiągnięcia w dziedzinie preparatów opalających z nowoczesną metodą ich aplikacji trafił do nas ze Stanów Zjednoczonych i Australii.

Kto może skorzystać z tej metody opalania:

Opalanie techniką airbrush jest alternatywą dla osób, które chcą być pięknie opalone a z różnych względów nie mogą przebywać na słońcu czy w solarium np. kobiety w ciąży, osoby z przebarwieniami skóry (w tym znamionami i zmianami dermatologicznymi), piegami, rozstępami czy bielactwem.
Oferta jest również adresowana do osób o bardzo jasnej i wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień.

Opis zabiegu:

Zabieg jest bardzo przyjemny, trwa zaledwie kilka minut. Opalanie polega na precyzyjnym nałożeniu preparatu brązującego specjalnym urządzeniem natryskowym. „Pistolet” rozpyla z kosmetyku delikatną mgiełkę, a dodatkowa płynna regulacja powietrza i strumienia płynu brązującego pozwala rozpylić do wyjątkowo dokładnie. Odcień opalenizny można dostosować do indywidualnych oczekiwań klienta – w zależności od karnacji skóry.

Składniki i działanie:

Kosmetyk powodujący brązowienie skóry zawiera zestaw ekstraktów roślinnych i ziołowych, jego aktywnym składnikiem uczestniczącym w procesie koloryzacji jest DHA (dihydroksyaceton). Składnik ten jest w 100% bezpieczny, stosowany w kosmetyce i dermatologii od 30 lat.
DHA uzyskuje się z winogron. Substancja ta wywołuje reakcję w wierzchniej warstwie naskórka i zabarwia ją na brązowo.
Preparat nie wysusza skóry i nie powoduje tworzenia się zmarszczek
Dodatkowo wzbogacony jest m.in. witaminami, aloesem, olejkiem jojoba, masłem kakaowym i wyciągiem z orzecha włoskiego, dzięki którym skutecznie nawilża i odżywia skórę. Płyn brązujący jest hypoalergiczny i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Pierwsza faza opalania to ciemnobrązowy odcień widoczny bezpośrednio po aplikacji, który jest efektem działania substancji brązującej.
Natomiast właściwa opalenizna, wywołana DHA, uaktywnia się po około 8 godzinach i zależnie od rodzaju skóry i przygotowania do seansu utrzymuje się od 5 do 10 dni.

Efekty będą trwalsze, jeśli zabieg powtórzymy po kilku dniach.
Metoda ta jednocześnie nie wyklucza korzystania zarówno ze słońca, jak i solarium, nie stanowi jednak zabezpieczenia przed promieniami UV.

Uwaga:

Przed wykonaniem zabiegu wskazane jest wykonanie dokładnego peelingu ciała aby preparat zadziałał równomiernie. Można również wykonać częściowe opalanie wybranej części ciała (twarzy, dekoltu, nóg).