Dąbrowa Górnicza ul. Kołłątaja 24
+48 533 371 115 (fryzjer, kosmetyka)
+48 601 404 704 (medycyna estetyczna)

Long Pulsed Nd:YAG

Depilacja laserowa i zamykanie naczyń za pomocą lasera Nd:YAG Long Pulse

Najlepsze parametry fizyczne wiązki laserowej niezbędne dla przeprowadzenia skutecznej depilacji posiada laser Nd:YAG (Neodymowo-Yagowy) emitujący wiązkę o długości fali 1064nm i długim czasie trwania impulsu.

Nd:Yag jest wysokospecjalistycznym laserem  przeznaczonym do usuwania owłosienia i zamykania rozszerzonych naczyń na twarzy i nogach.

W porównaniu z innymi laserami czy też systememi IPL stosowanymi do depilacji laser Nd:YAG Long Pulse charakteryzuje się głębszym wnikaniem wiązki lasera, dzięki czemu skutecznie usuwa nawet najgłębiej położone oraz jasne włosy:

  • w IPL i E-light do depilacji stosuje się filtry w zakresie 640-690 nm
  • Lasery diodowe, np. Light Sheer emitują wiązkę o długości 810 nm.
  • Laser Nd:Yag Long Pulse – długość fali 1064 nm

IPL – nie jest laserem. To urządzenie emitujące Intensywne źródło Światła (IPL), w którym przy pomocy odpowiednich filtrów odcina się odpowiednią długość wiązki. Wiązka lasera Light Sheer wnika głębiej niż IPL lecz znacznie płycej niż wiązka Nd:Yag. Przypuszcza się, że przypadku lasera Nd:YAG mamy do czynienia nie tylko z pochłanieniem energii przez melaninę zawartą w brodawce włosa, lecz także z mechanizmem powodującym bezpośrednie uszkodzenie naczyń krwionośnych oplatających brodawkę włosa.

Po zabiegach depilacji laserem Nd:YAG obserwuje się większą skuteczność redukcji włosów jasnych w porównaniu z innymi typami laserów lub IPL.

Ponadto u osob z ciemną karnacją skóry melanina zawarta w naskórku jest naturalną barierą dla wnikania wiązki lasera w głąb skóry. Obecność ciemnej melaniny w naskórku zmniejsza ilość energii lasera docierającej do skóry właściwej, a więc zmniejsza skuteczność zabiegu. Zastosowanie wysokiej dawki energii w celu zwiększenia skuteczności zabiegu zwiększa ryzyko poparzeń oraz trwałego uszkodzenia naskórka ( przebarwienia i odbarwienia skórne). Zastosowanie lasera Nd:YAG w takich wypadkach jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zmniejsza ryzyko uszkodzeń spowodowanych mniejszą absorpcja energii przez melaninę obecną w naskórku i zwiększa skuteczność zabiegu w porównianiu z innymi systemami do depilacji laserowej.